Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

ËSHTË VETËM 20 VJEÇ/ Tifozëve u kërkohet të vlerësojnë golin e Brojës, ylli i Kombëtares bën për vete UEFA-n (VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares, Armando Broja është vënë në qendër të vëmendjes pasi po kalon një superformë në karrierën e tij.

Edhe pse vetëm 20-vjeç, Broja ka aftësi të tërheqë skuadrën përpara, të shënoja nga jashtë zonë madje dhe të dhurojë asiste, një cilësi jo e zakontë për një sulmues. Kjo u pa mjaft mirë dhe në dy ndeshjes që 20-vjeçari u aktivizua me Kombëtaren në fillim të shtatorit.

Ndaj Hungarisë shënoi golin e fitores i sapofutur nga stoli, ndërsa ndaj San Marinos shënoi dhe njëkohësisht dha dy asiste. Goli ndaj San Marinos ishte mjaft i bukur dhe i veçantë, pasi Broja veproi në zonë si një sulmues race.

Pas stopoi topin, sulmuesi kuqezi ekzekutoi një 11-metërsh në lëvizje duke goditur fort nga vendi. UEFA është fiksuar pas golit të Brojës dhe e ka postuar në rrjetet sociale duke i kërkuar tifozëve ta vlerësojnë me notën 1 deri te 10. Paraqitjet e mira me Kombëtaren ka bërë që e gjithë vëmendja të kthehet nga 20-vjeçari nga i cili pritshmëritë janë shumë të mëdha.

Related posts

Neymar prezanton fanellat e PSG-së për sezonin 2018/19

Sadik.Autor

BEFASOHET REAL MADRID/ Infektohet një lojtar me koronavirus para ndeshjes së Champions League

Delo.autor

SERIE A/ Drama e Higuainit: Doja të braktisja futbollin prej nënës së sëmurë

Sadik.Autor

Leave a Comment