Futboll Premier League Sport

THEU KËMBËN PAS NDËRHYRJES HORROR/ Futbollisti i Liverpool i bën kërkesë të çuditshme federatës angleze

Një episod i frikshëm ndodhi fundjavën që lamë pas ku mesfushori i Liverpulit, Harvei Eliot theu këmbën pas një dueli në fushë me futbollistin e Lidsit.

Gjyqtari reagoi menjëherë duke ndëshkuar me karton të kuq Paskal Strujik për ndërhyrjen horror në dëm të kundërshtarit. Por nuk përfundoi këtu, Strujik u dënua me 3 ndeshje pezullim nga Federata Angleze për këtë rast.

I menjëhershëm ishte dhe reagimi i Eliot i cili për hir të vërtetës bëri një gjest të madh. Mesfushori 18-vjeçar i kërkoi federatës që Strujik mos të ndëshkohej kaq rëndë për ndërhyrjen horror. Eliot komentoi në një postim të ‘’Sky Sport’’ në Instagram duke shkruar:

‘’Më vjen keq për këtë Paskal. Besoj se ishte gabim. Do të kalojë shpejtë vëlla dhe do të rikthehesh, qëndro pozitiv’’, shkruan 18-vjeçari.

Një gjest i madh nga ana e talentin anglez që e nënkupton gjithçka si të paqëllimshe duke mos bërë fajtor kundërshtarin që i theu këmbën.

Related posts

“EURO 2020″/ Mancini: Italia meritoi të fitonte edhe në lojën e rregullt, Austria mund të jetë më e fortë…

Delo.autor

PAS FITORES “DRAMATIKE” NDAJ CRYSTAL/ Klopp: Kemi kapur një shifër të rëndësishme

Delo.autor

Reali në ‘gjumë letargjik’, asnjë transferim në merkaton e janarit

Q.Autor

Leave a Comment