Futboll Sport

EUROPA LEAGUE/ Ajeti realizon një gol të çuditshëm, Celtic shpërdoron avantazhin e dyfishtë (VIDEO)

Ka filluar sot sezoni i ri i Europa League.

Në orën 18:45 kanë nisur tetë ndeshje të vlefshme për javën e parë të fazës me grupe të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm europin për klube.

Ka patur edhe pak shqipëri në pjesët e para që sapo janë mbyllur. Albian Ajeti, në fakt, ka kaluar në avantazh Celttic kundër Betis në minutën e 15-të me një gol paksa të çuditshëm që është konfirmuar pas ndërhyrjes së VAR.

Skocezët kanë dyfishuar avantazhin me një penallti të Juranovic, e fituar nga Ajeti, në minutën e 26-të, por skuadra spanjolle është kundërpërgjigjur duke shënuar dy gola në tri minuta me Miranda (32′) dhe Juanmi (35′).

Në fushë edhe Hysaj me Strakoshën për Lazio-n që po luan në Turqi kundër Galatasaray. Pjesa e parë e kësaj ndeshje është mbyllur në barazim pa gola.

VIDEO

Related posts

Sampaoli, pas barazimit: Mund të fitojmë Botërorin

Sadik.Autor

“Shtëpia e re e futbollit” në Kosovë, Prishtina gati të nderojë Fadil Vokrrin

Isa.Autor

Dështoi tek Bayerni/ Milani dhe Benfica duel për talentin e madh portugez

Sadik.Autor

Leave a Comment