Futboll La Liga Sport

HUMBJA NDAJ BAYERN/ Dridhet stoli i Koeman, drejtuesit e Barcelonës kërkojnë shkarkimin e menjëhershëm

Pozicioni i Ronald Koeman në drejtim të Barcelona-s është gjithmonë e më shumë në rrezik.

Sipas TV3, disa anëtarë të këshillit administrativ janë takuar këtë të enjte dhe kanë kërkuar shkarkimin e menjëhershëm të trajnerit holandez.

Për momentin, presidenti Laporta nuk mendon ta marrë këtë vendim drastik, edhe pse nuk ka shumë besim te trajneri.

Koeman ka një kontratë deri në qershorin e 2022 dhe Barça duhet t’i paguajë një dëmshpërblim dhe të gjejë një zëvendësues që, në këtë moment, është e vështirë të gjendet.

Ëndrra është Xavi, i cili ka refuzuar të marrë drejtimin e ish-skuadrës së tij në fillimin e sezonit, kur Laporta ka menduar t’i japë fund bashkëpunimit me ish-trajnerin e Holandës.

Related posts

MIRËPRITET MAROTTA TEK INTERI/ Spalletti: Është si një “playmaker”, luan midis linjave

Isa.Autor

TAULANT XHAKA 1 VIT PA LUAJTUR/ Nga Kasami tek Zhegrova, 4 shqiptarët që do të sfidojnë Partizanin

Delo.autor

LIVE/ Tirana-Partizani: Drithërima në portën e kuqe, Alban Hoxha bën heroin dhe i mohon golin Ngosë

Delo.autor

Leave a Comment