Futboll Sport

ISHTE VETËM NJË NDESHJE BAMIRËSIE/ Por Usain Bolt nuk ishte njeriu më i shpejtë në fushë

Usain Bolt, i konsideruar gjerësisht si njeriu më i shpejtë në planet, ishte një nga yjet më të mëdhenj që mori pjesë në ndeshjen bamirëse mbrëmë në Stadiumin Etihad.

Por, xhamajkani, i cili fitoi tetë medalje të arta olimpike gjatë karrierës së tij, u la pas nga kantautori Tom Grennan, i cili arriti një shpejtësi më të madhe se ai kur ishte në fushë.

Grennan, i cili gjithashtu përfaqësoi ekipin “Pjesa tjetër e botës”, regjistroi një shpejtësi të mahnitshme prej 32.4 km/orë.

Image Credit- PA Images

Kjo statistikë e jashtëzakonshme ndezi një bisedë të mrekullueshme në internet, me shumë që bënë thirrje që Grennan të kalonte te ndonjë skuadër futbolli.

“Regjistrohu në @CPFC”, komentoi një tifoz i Crystal Palace.

“Legjendë”, shkroi një tjetër.

Image Credit- PA Images

“Me atë ritëm mendoj se ai gjeti atë që po kërkonte”, tha një përdorues tjetër, një referencë për këngën e Grennan të vitit 2017 “Found What I ‘m Been Looking For”.

Bolt dhe Grennan ishin të dy duke buzëqeshur në fund të ndeshjes pasi pjesa tjetër e botës siguroi një fitore tjetër kundër Anglisë.

Dy gola nga ylli televiziv Kem Cetinay dhe dhe një nga komediani Lee Mack i siguruan skuadrës që drejtohej nga Harry Redknapp një fitore të rehatshme 3-0, në atë që ishte një natë rekord për ngjarjen bamirëse.

13,014,797 funte u dhuruan dhe do të shkojë në UNICEF në Mbretërinë e Bashkuar, organizata kryesore e fëmijëve në botë.

Golashënuesi më i mirë i ngjarjes ishte Seedorf, me katër gola në emër të tij, me ish -portierin e Anglisë David Seaman duke bërë më së shumti paraqitje, në total tetë. /Telegrafi

Related posts

MESFUSHORI VERRATTI PRANË RINOVIMIT/ Ja sa do të përfitojë “Fantazisti” nga klubi PSG-së

Delo.autor

Panucci nuk trembet, shpalos objektivin e ri të Kombëtares së Shqipërisë

Sadik.Autor

PASI VIDA REZULTOI POZITIV ME COVID-19/ Milan dhe Juventus ja hedhin paq. Conte në “ankth” për kroatët e tij

Delo.autor

Leave a Comment