Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

GOLI HISTORIK NDAJ HUNGARISË/ Sulmuesi Broja “shpërthen” në lot pas ndeshjes. Ja momenti… (VIDEO)

Shqipëria mori një fitore heroike 1-0 përballë Hungarisë e cila mban gjallë shpresat e kuqezinjve për një vend në Botërorin “Katar 2022”.

Goli i fitores u shënua nga sulmuesi Armando Broja në minutën e 87-të të takimit duke çuar në delir zemrat e tifozëve kuqezi.

Por ky ishte dhe një gol historik pasi është goli i pari që Shqipëria i shënon Hungarisë në një përballje midis tyre, i cili do të mbajë firmën e sulmuesit Armando Broja.

Pas ndeshjes, 19-vjeccari shpërtheu në lot ku pas tij shkuan të gjithë lojtarët e Shqipërisë duke e përkrahur. Janë lot gëzimi këto, për një supersulmues që Shqipëria do të ketë në sulm në të ardhmen.

Related posts

Skedina e ‘çmendur’ që ju bën me para! Koeficienti 2600…

Q.Autor

PROFIL/ Kush ishte ILIR LUARASI, ish legjenda e Dinamos që ndërroi jetë papritur sot në Francë

Q.Autor

Igli Tare: De Vrij ende nuk ka rinovuar, por minimalisht deri në qershor është i Lazios

Q.Autor

Leave a Comment