Futboll Premier League Sport

LAJM I MIRË PËR TIFOZËT ANGLEZ/ Alkooli mund të rikthehet në stadium pas një mungese 36-vjeçare

Një lajm i mirë për tifozët anglez të cilët mund të konsumojnë alkool në stadium pas plot 36 vitesh mungesë.

Ishte viti 1985 kur u ndaluar përdorimi i alkoolit në stadiumet angleze si pasojë e problematikave që haseshin gjatë zhvillimit të ndeshjes.

Por një nismë për ndryshimin e këtij ligji pritet ta marrë deputetja britanike Trasej Krauç e cila e shikon si mundësi ndihme financiare për klubet e vogla që nuk kanë shumë të ardhura në buxhet.

Lajmi ka bërë bujë në mediat angleze duke ngrohur zemrat e tifozëve anglez të cilët njihen për dashurinë e tyre të madhe për pijet alkoolike.

Related posts

GJEORGJI-SPANJË/ Trajneri Enrique i beson treshes së sulmit Gil, Morata dhe Torres (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

HABIT Çerçesov: Kroacia është skuadër më e fortë se Spanja

Isa.Autor

LIGUE 1/ Ranieri sulmoi dje gjyqtarin gjatë ndeshjes, sot i ndodh e papritura

Q.Autor

Leave a Comment