Futboll Shqipëri Sport

ZYRTARE/ Kontratë 1-vjeçare, ish-sulmuesi i Vllaznisë firmos me skuadrën e…

Sulmuesi boshnjak, Haris Dilaver, bëri një paraqitje pozitive me Vllazninë në sezonin e fundit, ku shënoi 11 gola në kampionat dhe katër në Kupë për shkodranët.

Megjithatë, kjo duket se nuk ka mjaftuar për t’i bindur drejtuesit kuqeblu, të cilët e lanë të lirë sulmuesin 31-vjeçar. Së fundmi, Dilaver është bërë me ekip të ri, pasi ka firmosur me FC Valeta.

Ish-sulmuesi i Vllaznisë ka firmosur kontratë një vjeçare me kampionët e Maltës. Dilaver regjistron 43 ndeshje në kampionat, Kupë dhe Konferencë Ligë.

Related posts

DRIDHET MILANI/ “DJALLI” mes problemeve, PSG zyrtarizon ofertën për BONUCCIN

Isa.Autor

DUA TË JEM I SINQERTË”/ Ancelotti: James Rodriguez më pëlqen shumë si lojtar, por…

Delo.autor

“THANË SE DO DËSHTOJ SI TË GJITHË TEK MILAN”/ Ibrahimovic: Maldinit do i bëj presion, jam më i ri se Zlatani i 2012

Delo.autor

Leave a Comment