Futboll Premier League Sport

LËSHON NJË DEKLARATË/ Pauleta: Ai do të shënojë më shumë se Lukaku dhe Kane në Premier

Pauleta, ish-sulmues i Portugalisë dhe ish-shok skuadre në kombëtare i Cristiano Ronaldo-s, ka folur për kthimin në Manchester të pesë herë fituesit të Topit të Artë.

“A do të jetë golashënuesi më i mirë në Premier League? Do të shënojë sigurisht shumë, ndoshta edhe më shumë se Kane dhe Lukaku”, ka thënë Pauleta për A Bola.

“Në fillimin e karrierës së tij ishte një sulmues krahu sepse ishte shumë i shpejtë. Sot, në moshën 36 vjeç, ka humbur pak shpejtësi, por aftësia e tij për të shënuar nuk ka ndryshuar. Mund të jetë golashënuesi më i mirë i Premier League”.

Related posts

TRONDITET MILAN/ Portieri Donnarumma pranon ofertën stratosferike të Juventus. Kushti i vetëm është…

Delo.autor

DISFATA NDAJ ATALATA-S/ Presidenti De Laurentiis nuk duron dot. Ja çfarë ka bërë pas ndeshjes….

Delo.autor

VIDEO/ Në Itali ndodh gabimi i javës, lojtari shpëton golin me dorë. Gjyqtari injoron VAR-in

Q.Autor

Leave a Comment