Futboll La Liga Sport

“S’KA KRAHASIM MES REALIT DHE BAYERN-IT”/ Alaba: Ja pse është fantasike të punosh me Ancelotti-n

Trembëdhjetë vite nuk mund të harrohen.

David Alaba, lojtar i ri i Real Madrid, është kthyer të flasë për Bayern Munich dhe e ka bërë për Bayern Insider podcast.

“Puthja e stemës së Real Madrid? Nuk do të thotë se nuk e dua më Bayern-in”, ka thënë Alaba. “Ka qenë vetëm një ditë speciale për mua (ajo e prezantimit në Madrid). Ishte fillimi i një eksperience të re, por nuk doja absolutisht të provokoja tifozët e Bayern”.

Duke folur për krahasimin mes Madridit dhe Mynihut:

“Madrid nuk mund të krahasohet me Mynihun. Ka qenë shtëpia ime e dytë dhe do ta mbaj gjithmonë në zemër”.

Nuk mund të mungonte edhe një koment për Carlo Ancelotti-n, trajneri i Real-it me të cilin ka punuar në të kaluarën te Bayern:

“Është fantastike të punosh me të. Në Mynih kemi patur një marrëdhënie shumë të mirë dhe dëshira që përcjell në çdo stervitje nuk ka ndryshuar”.

Related posts

SURPRIZA MOURINHO/ Tottenham ofron 50 milionë euro për talentin italian…

Delo.autor

FSHF PUBLIKON AXHENDËN/ Ja kur zhvillohen katër javët e fundit të Kategorisë Superiore…

Delo.autor

Mancini trajneri i Italisë, ka vetëm një problem të vogël…taksash!

Sadik.Autor

Leave a Comment