Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Spezia-Milan. Rezultati 1-2

Do të startojë në orën 15:00, sfida mes Specias dhe Milanit, e vlefshme për Serinë A. Hera e tretë në kampionat që Milani dhe Specia janë përballë.

Në kampionatin e kaluar, në fazën e parë fituan kuqezinjtë, të cilët kishin fituar gjithashtu të vetmin precedent që daton në janar të 2014-ës në 1/8-at e Kupës së Italisë. – Specia krenohet me një fitore kundër “Djallit” e cila erdhi pikërisht n në janar të këtij viti në shifrat 2-0. Milani ka humbur vetëm një nga 20 ndeshjet e fundit kundër skuadrave të sapongjitura në Serinë A (pikërisht 0-2 kundër Specias, shkurtin e kaluar). Për kuqezinjtë 14 fitore dhe pesë barazime, gjithsej 12 porta të paprekura.

Trajnerët Mota dhe Pioli, kanë bërë publike së fundmi edhe formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat. Rei Manaj sërish në stol, ndërkohë që Pioli aktivizon nga minuta e parë, Daniele Maldinin.

 

LIVE/ Spezia – Milan  1-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 87/ Milan kalon në avantazh me golin e shënuar nga Brahim Diaz.

MINUTA 80/ Spezia barazon shifrat me golin e shënuar nga Daniele Verde.

MINUTA 48/ Milan kalon në avantazh me golin e shënuar nga Daniel Maldini.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

Bushi: Lojtarët e mi kanë pak minuta në këmbë, ja çfarë i thashë Hebajt para ndeshjes

Isa.Autor

Për pak i morën frymën gjatë festimit/ Kroacia nderon fotografin e famshëm të Botërorit

Isa.Autor

A DO TRANSFEROHESH NË MADRID? Ja gjesti me kokë i Mbappe që zbulon të ardhmen (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment