Futboll Sport

REALIZOI DOPIETË PËR 2 MINUTA/ Dortmund “fabrikë” talentesh, ylli 16-vjeçar hyn në histori të Gjermanisë

Sulmuesi i talentuar i Borusia së Dortmundit, Mustafa Muokoko ka hyrë në histori të futbollit gjerman dhe atij botëror.

Muokoko vetëm 16 vjeç është bërë golashënuesi më i ri i Gjermanisë së 21 vjeçarëve. Sulmuesi i talentuar ishte titullar në miqësoren e Gjermanisë U21 kundër 21-vjeçarëve të San Marinos ku panzerat fituan thellë 0-6.

Muokokos iu deshën vetëm dy minuta për të realizuar dopietë në minutat 39 dhe 41 të takimit. Borusia e Dortmundit ka një thesar në skuadër teksa verdhezinjtë vazhdojnë të rrisin talente të futbollit botëror.

Related posts

E FUNDIT/ Ndërpritet ndeshja Skënderbeu-Partizani. Tifozët përleshen me…

Sadik.Autor

KRAHASIMI/ Viti 2022 me sprint kuqezi, Milani rast unikal në Europë (FOTO)

Delo.autor

Formacioni më i mirë në histori të La Ligas: Nga Messi, Johan Cruyff e deri tek Alfredo Di Stefano

Isa.Autor

Leave a Comment