Futboll Sport

VENDIM SURPRIZË/ U transferua me bujë tek Lugano, ylli Demba Ba tërhiqet nga futbolli pas vetëm 3 ndeshjesh

Mbylli para kohe aventurën me Luganon, Demba Ba tërhiqet nga futbolli!. Demba Ba i jep fund futbollit të luajtur në moshën 36-vjeçare, teksa u aktivizua vetëm 3 ndeshje me skuadrën zvicerane, edhe pse u transferua me bujë në muajin qershor.

 Ish-sulmuesi i Hofenhemit, Njukastëll Junajtid, Çelsit dhe Beshiktashit, vendosi të varë këpucët në gozhdë duke i surprizuar të gjithë.

Sulmuesi senegalez vendosi të mbyllë karrierën me 465 ndeshje në total dhe 215 gola të realizuar me të gjitha klubet të cilat është aktivizuar.

Related posts

LAJM I MIRË PËR KRISTAL ABAZAJN/ Futbollisti drejt rikthimit në fushë (FOTO)

Isa.Autor

Krahu i djathtë i mbrojtjes nuk bind, ja dy emrat “BIG” për Barcelonën…

Isa.Autor

Milan shfaq interes për Memphis Depay

Sadik.Autor

Leave a Comment