Futboll Sport

BËN PARASHIKIMIN PËR “TOPIN E ARTË”/ “Fenomeni”: Sulmuesi më brutal i 10 viteve të fundit, e meriton ky futbollist

Të gjithë e mbajmë mend sulmuesin brazilian Ronaldo Fenomeni i cili cilësohet si një nga sulmuesit më të mirë të historisë së futbollit.

Braziliani fitues i dy Topave të Artë, së fundmi ka vendosur të shprehë hapur opinion e tij se kush e meriton “Topin e Artë” për këtë vit duke i surprizuar të gjithë. Teksa të gjithë kanë vendosur të zgjedhin midis Zhorzhinjos, Mesit, CR7 dhe Levandovskit, ish-ylli brazilian ka nominuar Benzeman si favoritin kryesorë për çmimin më të rëndësishëm individual. Me anë të një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”, Ronaldo shkruan:

“Pa dyshim, kandidati im për “Topin e Artë” është Benzema. Sulmuesi më i mirë, nivel brutal për 10 vite dhe kampion mbi të gjitha. A nuk mendoni kështu”, shkruan Fenomeni.

Ndërkohë gara për “Topin e Artë” për këtë vit është shumë interesante pasi shumë janë që ta fitojë Mesi ndërsa një pjesë tjetër mendon se i takon Zhorzhinjos, por duhet të presim ende për të mësuar futbollistin më të mirë në botë.

Related posts

RRËFEN PRAPASKENAT E INTERIT/ Moratti: Ishim në tratativa për Iniestan dhe “Pleshtin”

Delo.autor

ËSHTË E ËMA E RONALDOS/ Dolores zbulon vesin: Po më ftove për darkë për të parë një ndeshje…

Delo.autor

CHAMPIONS/ Inter ndan pikët me Shakhtar, Kampionët e Europës triumfojnë në Rusi

Delo.autor

Leave a Comment