Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Derbi i Anglisë: Mbyllet ndeshja Manchester United-Manchester City. Rezultati 0-2

Ka startuar në orën 13:30, në stadiumin “Old Trafford”, derbi mes Mançester Junajtid dhe Mançester Sitit, e vlefshme për javën e 11-të në Premier Ligën angleze.

Skuadra e Solskjaer kërkon vazhdimësinë duke parë triumfin e fundit në kampionat ndaj Totenhemit. Ndërsa ekipi i Guardiolës synon kthesën pas humbjes që patën ndaj Kristal Palasit javën e kaluar.

LIVE/ Manchester United – Manchester City  0-2

Mbyllet ndeshja

Nis pjesa e parë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 45+1/ Manchester City dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Bernardo Silva.

MINUTA 7/ Manchester City kalon në avantazh falë një autogoli të realizuar nga Eric Bailly.