Futboll Premier League Sport

DERBI I ANGLISË/ Pas një asist nga Henderson, Salah ndëshkon Manchester United (VIDEO)

Liverpooli e ka çuar në 5:0 epërsinë kundër Manchester Unitedit, në derbin më të madh anglez që po zhvillohet momentalisht në Old Trafford.

Mohamed Salah shënoi për 5:0 për Liverpoolin në minutën e 50-të.

Ai i iku mbrojtjes së Unitedit dhe e mposhti portierin David de Gea me një goditje nga afërsia.

Ky ishte goli i tretë i Salahut në këtë takim, ndërkohë që ka kontribuuar edhe me një asist.

VIDEO

Related posts

Suedia provokon të besuarit e Joachim Löw: Meksika më e fortë? Gjermanëve u bëjmë shumë gola

Sadik.Autor

U DËMTUA NË SFIDËN NDAJ BRESTIT/ Sulmuesi Icardi prish planet e PSG-së duke bllokuar transferimin

Delo.autor

Iniesta e ka të vështirë lamtumirën, ja çfarë bënë mesfushori spanjoll në “Camp Nou”

Sadik.Autor

Leave a Comment