Futboll Kategoria Superiore Sport

DERBI I KRYEQYTETIT/ Barazim në “PAQE”, Dinamo dhe Partizani ndajnë pikët në “Elbasan Arena”

Është mbyllur në barazim 1-1, derbi i kryeqytetit mes Dinamos dhe Partizanit i zhvilluar në “Elbasan Arena”.

Kapiteni Agim Ibraimi kaloi blutë e Bledi Shkëmbit në avantazh në minutën e 15-të, ndërkohë që Sofranak u ndëshkua me kartonin e kuq në fundin e pjesës së parë.

Partizani u hodh i gjithi në sulm në pjesën e dytë, teksa vendosi baraspeshën në minutën e 76-të me anë të Stenio Zhuniorit që realizoi nga pika e bardhë e penalltisë. Pavarësisht përpjekjeve të të dyja skuadrave, rezultati mbeti i pandryshuar në minutat në vijim. Kjo përballje ishte e vlefshme për javën e katërt të Kategorisë Superiore

Related posts

SUPERSFIDA E SERISË A/ Situata përpara derbit, ja kush janë dy rikthimet që e qetësojnë Gatuzon

Isa.Autor

NDRYSHON SITUATA/ Neymar refuzon Barcelonën, kërkohet lëvizja drejt gjigantëve…

Delo.autor

ZYRTARE/ Zgjerohet vatra e COVID-19, Shqipëria humb një tjetër titullar pak orë para sfidës

Delo.autor

Leave a Comment