Bundesliga Futboll Sport

KUPA E GJERMANISË/ Gladbah mposht dhe eliminon me “MANITA” Bayern Munich

Eliminim dhe turp! Bayern Munich – kampionia e Gjermanisë – sot i ka dhuruar tifozëve të saj një shfaqje që nuk do të harrohet gjatë. 5-0 në fushën e Gladbah dhe jashtë kompeticionit.

Të masakruar 3-0 në 21 minuta në pjesën e parë, në të dytën Embolo me dy gola ka vendosur kapitullimin…

Hera e fundit që Bayern pësoi pesë gola në një ndeshje ishte humbja 5-1 kundër Frankfurtit në nëntor 2019. Trajneri i Frankfurtit atë ditë? Bosi aktual i Gladbach, Adi Hütter…

Dhe kështu, humbja e sotme e turpshme në Kupën e Gjermanisë dhe si pasojë eliminimi, ka ardhur në mënyrën më të shëmtuar.

Sepse Bayern në Kupë duket se po koleksionon poshtërime, si Holstein Kiel (kategoria e tretë)

Humbja 0-5 e Bayerns kundër Gladbach i jep fund serisë së dytë më të gjatë të golave ndonjëherë, pasi Bayern kishte shënuar 85 ndeshje radhazi më parë…

Related posts

Di Biagio: I panjohuri Ronaldo më kërkoi fanellën

Sadik.Autor

PARTIZANI VIJON PËRGATITJET STËRVITORE/ Por sulmuesi i të kuqve “mbyllet” në palestër

Delo.autor

DEKLARATA E TIJ KA LËNË HAPUR DERËN E “CAMP NOU”/ Valverde befason gazetarët: Ku ta pozicionoj Griezmannin te Barcelona? Për këtë…

Delo.autor

Leave a Comment