Ndeshjet Live Sport

KUPA E SHQIPËRISË/ Grupi B: Vllaznia, Laçi dhe Kukësi fitojnë me “POEKER”. Triumfon Kastrioti

Janë mbyllur 7 sfidat e luajtura në Grupi B të Kupës së Shqipërisë ku nuk munguan rezultatet e thella nga skuadra e mëdha.

Vllaznia triumfoi me rezultatin e thellë 4-0 duke shuar shpresat e Labërisë për një kualifikim në Turin e Dytë.

Me të njëjtin rezultat fituan dhe Laçi e Kukësi duke harruar rezultatet surprizë të sfidave të para.

Ndërkohë Kastrioti mposhti 2-0 Elbasanin, Egnatia fitoi vetëm në frymën e fundit me Turbinën ndërsa Pogradeci mposhti 2-0 Besën.

GRUPI B

Vllaznia-Labëria 4-0

 26′ Gjurgjevik, 79′ Aralica, 80′ Musteganagiç, 89′ Heriç

Laçi-Butrinti 4-0

20′ Guindo, 72′ Deliu, 86′ Ziko , 90′ Prengaj

Kukësi-Maliqi 4-0

45′ Daci , 56′ Krniç , 71′ Gavazaj , 90′ Sula

Kastrioti-Elbasani 2-0

71′ Ajazi, 90′ Neziri

Apolonia-Flamurtari 1-1 (po luhet në shtesa)

31′ Omeri/ 49′ Gocaj (pen)

Egnatia-Turbina 1-0

90′ Timis Bardis

Pogradeci-Besa 2-0

57′ Lacka, 88′ Muçllari

Related posts

Nuk e ka pasur të preferuar/ Por ja pse e mban Ronaldo fanellën me numër “7”

Isa.Autor

NJERIU I REKORDEVE/ Kampioni që s’njeh moshë po përjeton një RINI të dytë

Isa.Autor

Strakosha në Champions, vlerësohet me notë të lartë kundër Torinos

Sadik.Autor

Leave a Comment