Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Premier League: Mbyllet super ndeshja Manchester United-Liverpool. Rezultati 0-5

Old Trafford është arena e kryendeshjes së javës së nëntë të Ligës Premier ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit.

Djajtë e Kuq qëndrojnë në vend të shtatë në renditje me 14 pikë, nga katër fitore, dy barazime dhe dy humbje.

Në anën tjetër, Redsat kanë arkëtuar 18 pikë, nga pesë fitore, tri barazime dhe asnjë humbje, ndërsa mbajnë vendin e tretë në tabelë.

Nuk do të mungojë edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Ole Gunnar Solskjaer dhe Jurgen Klopp, të cilët i kanë zgjedhur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

 

LIVE/ Manchester United – Liverpool  0-5

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 54/ Ndërhyn VAR dhe anulon golin.

MINUTA 53/ Manchester United ngushon diferencën me golin e shënuar nga Cristiano Ronaldo.

MINUTA 50/ Liverpool realizon golin e pestë falë Mohamed Salah.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 45+5/ Liverpool realizon golin e katërt falë Mohamed Salah.

MINUTA 38/ Liverpool thellon shifrat me golin e shënuar nga Mohamed Salah.

MINUTA 13/ Liverpool dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Diogo Jota.

MINUTA 5/ Liverpool kalon në avantazh me golin e shënuar nga Naby Keita.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

BARAZIM NË “PAQE”/ Ndeshje me shumë dëmtime, Teuta dhe Kastrioti ndajnë pikët

Delo.autor

Iniesta: Botërori i 2026 të zhvillohet në Marok!

Sadik.Autor

SKËNDERBEU-TIRANA/ Shtangen “bardheblutë”, Mensah kalon në avantazh korçarët (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment