Futboll Seria A Sport

“SKY SPORT” PUBLIKON LISTËN/ Nga Kessie tek Vlahovic, renditja e golashënuesve më të mirë të vitit 2021

Kush janë lojtarët e Serisë A që kanë realizuar më shumë gola në  vitin kalendarik 2021?

Sky Sport ka bërë renditjen e plotë: në rastet kur dy lojtarë kanë shënuar të njëjtin numër golash, është “vlerësuar” ai që i ka shënuar këto gola në më pak ndeshje.

Dy nga më të mirët në këtë klasifikim nuk luajnë më në kampionatin italian, tre të tjerë nuk kanë shënuar akoma në sezonin aktual.

20) FRANCK KESSIÉ (Milan): 9 gola në 29 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

19) ROBIN GOSENS (Atalanta): 9 gola në 28 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

18) ALVARO MORATA (Juventus): 9 gola në 27 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

17) LORENZO PELLEGRINI (Roma): 9 gola në 26 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

16) BORJA MAYORAL (Roma): 9 gola në 25 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

15) JOAQUIN CORREA (Inter/Lazio): 9 gola në 21 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

14) ANTE REBIC (Milan): 11 gola në 24 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

13) MATTIA DESTRO (Genoa): 11 gola në 24 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

12) JOAO PEDRO (Cagliari): 12 gola në 30 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

11) VICTOR OSIMHEN (Napoli): 12 gola në 24 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

10) ROMELU LUKAKU (Inter, sot te Chelsea): 13 gola në 23 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

9) DOMENICO BERARDI (Sassuolo): 13 gola në 22 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

8) DUVAN ZAPATA (Atalanta): 15 gola në 29 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

7) LORENZO INSIGNE (Napoli): 16 gola në 32 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

6) SIMY (Salernitana/Crotone): 16 gola në 31 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

5) LAUTARO MARTINEZ (Inter): 16 gola në 30 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

4) LUIS MURIEL (Atalanta): 16 gola në 28 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

3) CIRO IMMOBILE (Lazio): 17 gola në 29 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

2) CRISTIANO RONALDO (Juventus, sot te Manchester United): 17 gola në 24 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

1) DUSAN VLAHOVIC (Fiorentina): 21 gola në 31 ndeshje në vitin 2021 në Serinë A

Related posts

MARRIN FUND THASHETHEMET/ Kjo VIDEO tregon të VËRTETËN mes RONALDOS dhe modeles, CR7 NUK ka…

Isa.Autor

LAJM I MIRË PËR KRISTAL ABAZAJN/ Futbollisti drejt rikthimit në fushë (FOTO)

Isa.Autor

IDEJA PËR RINOVIMIN E “SAN SIRO”/ Milan dhe Inter dorëzojnë projektin për stadiumin e ri

Delo.autor

Leave a Comment