Futboll Kategoria Superiore Sport

BARAZIM NË “PAQE”/ Ndeshje dramatike, Partizani dhe Laçi ndajnë pikët në “Air Albania”

Partizani dhe Laçi kanë ndarë pikët në një barazim 1-1 në sfidën e luajtur mbrëmjen e sotmë në “Air Albania”.

Ishte një sfidë e luajtur mes tensionit ku të dyja ekipet e kërkuan me ngulm fitore, për në fund morën nga një pikë. Ishin kurbinasit që kaluan të parët në avantazh me Shehun që u tregua i saktë nga pika e penalltisë.

Gjithsesi fundi i pjesës së parë ishte mjaft i tensionuar pasi të dyja skuadrat luftuan shumë në mesfushë. Me fillimin e pjesës së dytë, Daja hodhi në fushë Kaçen.

Hyrja e mesfushorit i dha fytyrë të re Partizanit që kërkoi me ngulm golin e barazimit, për ta gjetur atë në minutën e 79-të me Tedi Carën.

Por nuk kishte më kohë, Partizani nuk arrin të ruajë vazhdimësinë, ndërsa Laçi bën një paraqitje mjaft dinjitoze në këtë sfidë duke rrezikuar dhe ta fitojë ndeshjen.

Related posts

Perez e ka vendosur blerjen e parë, nuk është Neymar

Sadik.Autor

E BUJSHME/ REALI gati të nënshkruajë marrëveshjen e shekullit, do të përfitojnë…

Isa.Autor

DORËZOHET SPALLETTI/  Nuk besoj se MODRIC do të vijë tek INTERI

Isa.Autor

Leave a Comment