Futboll Sport

DINAMO KIEV-BAYERN MUNICH/ Nagelsmann is beson sulmin katërshes Sané-Müller-Coman-Lewandowski (FORMACIONET ZYRTARE)

Bayern Munich që është kualifikuar për fazën e eliminimit direkt, do të luajë ndaj Dinamo Kiev.

Gjermanët janë mysafir në këtë takim, ku do të kërkojnë të vazhdojnë serinë e fitoreve.Në anën tjetër Dinamo nuk ka marr asnjë fitore dhe me një pikë është në pozitën e fundit.

Mirceal Lucescu për këtë ndeshje ka vendosur të luajë Tsygankov, Buyalskiy, De Pena e Skhurin në repartin e avancuar. Në anën tjetër Julian Nagelsmann do të luajë me Sané, Müller, Coman e Lewandowski.

FORMACIONET ZYRTARE

Dinamo Kiev: Bushchan; Kedziora, Zabarnyi, Syrota, Mykolenko; Sydorchuk, Shaparenko; Tsygankov, Buyalskiy, De Pena; Skhurin.

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Nianzou, Lucas Hernández, Davies; Goretzka, Tolisso; Sané, Müller, Coman; Lewandowski.

Related posts

HYSAJ MENDON LARGIMIN NGA NAPIOLI/ Flet agjenti i mbrojtësit: Nëse situata mbetet e njëjtë deri në janar, atëherë…

Delo.autor

Pjanic i bindur/ Ronaldo do të ketë të njëjtin sukses si në Spanjë dhe Angli

Isa.Autor

Laçi-Skënderbeu/ Ekspertët përballë kampionëve, një Kupë që duhet fituar

Sadik.Autor

Leave a Comment