Champions League Futboll Sport

LIVERPOOL-PORTO/ “Të Kuqtë” luajnë për prestigj, portugezët kërkojnë me çdo kusht fitoren (FORMACIONET ZYRTARE)

Liverpooli është nikoqir i Portos në Anfield për ndeshjen e raundit të pestë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Redsat janë në krye të Grupit B dhe e kanë siguruar kualifikimin dhe pozitën e parë, ndërsa skuadra portugeze është në garë me Milanin për një vend në të tetën e finales.

FORMACIONET ZYRTARE

Liverpool: Alisson; Williams, Konaté, Matip, Tsimikas; Oxlade-Chamberlain, Morton, Thiago; Salah, Minamino, Sadio Mané.

Porto: Diogo Costa; Zaidu, Mbemba, Pepe, João Mário; Otávio, Uribe, Sérgio Oliveira, Luis Díaz; Taremi, Evanilson

Related posts

E ARDHMJA E 24-VJEÇARIT LARG ANGLISË/ Trajneri Pochettino do yllin e Tottenham-it, Mourinho i hap derën lojtarit

Delo.autor

E BUJSHME NË MERKATON E VERËS/ Pranë transferimit tek Juventus ylli i Kombëtares…

Delo.autor

E ÇUDITSHME/ Shtyn fëmijën dhe largohet, çiklisti përfundon në gjykatë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment