Futboll Sport

“LOJTARËT E MAN UNITED SI TË DEHUR QË DONIN SHERR”/ Ish-kapiteni nuk përmbahet pas derbit

Humbja në derbi “djeg” gjithmonë. Manchester United u shfaq i pafuqishëm në takimin shtëpiak ndaj Manchester City, që mori tre pikët falë suksesit 0-2 në “Old Trafford”.

Rezultati u vendos që në pjesën e parë, teksa Roy Keane, ish-kapiteni i famshëm i United, ka shpërthyer pas ndeshjes ndaj lojtarëve të skuadrës së Solskjaer.

“Futbollistët e United dukeshin si të dehur në fund të natës që kërkojnë sherr për mënyrën se si luajtën dhe si lëvizën në fushë.”

“E sotmja ishte humbje më e rëndë se ajo me Liverpool. United u shfaq inferior ndaj Cityt në çdo aspekt. Luajtën djemtë kundër burrave, e pabesueshme”, theksoi irlandezi.

Related posts

E BUJSHME/ Zidave në prag largimi, vendin e tij pritet ta zejë ish trajneri i Juventusit

Delo.autor

“JAM PA FJALË”/ Fluturoi nga SHBA për Arsenal-Wolves, Xhaka dhuratë speciale çiftit për përvjetor (FOTO)

Delo.autor

Alessandro Antonello: Icardi qëndron tek Inter!

Sadik.Autor

Leave a Comment