Futboll Sport

PAS DËNIMIT PËR FALSIFIKIM PASAPORTE/ Telashet nuk mbarojnë, Ronaldinho sërish pas hekurave. Ja shkaku…

Problemet me drejtësinë nuk kanë të sosur me ish-yllin e kombëtares braziliane, Ronaldinjo. Pak kohë pasi ka fituar lirinë, legjenda e Barcelonës mund të rikthehet përsëri prapa hekurave.

Ish-sulmuesi, i cili përfundoi në burg në vitin 2020 në Paraguai për falsifikim pasaporte, rrezikon të kthehet sërish brenda. Këtë herë problemet e tij janë me drejtësinë në Brazil dhe për detyrimet e pashlyera të tij kundrejt ishbashkëshortes së vet, Prishila Koeljo.

Sipas “Extra”-s, një gjykatë në Rio de Zhaneiro i ka dhënë kohë deri më 11 dhjetor Ronaldinjos që t’i shlyejë detyrimet financiare (kuotën e ushqimit) ish-gruas së tij. Në të kundërt rrezikon të përfundojë përsëri në burg. Detyrimet e tij ndaj ish-bashkëshortes në fakt qesharake, sepse bëhet fjalë për 100 mijë reais (monedha braziliane) ose rreth 16 mijë euro.

Related posts

TËRHOQI VËMENDJEN E KLUBEVE TË MËDHA/ Roma nuk e lëshon Nicolo Zanilon, ja oferta e “çmendur”

Delo.autor

NEYMAR NË HISTORI/ Kalon “LEGJENDAT” Pele, Kaka e Dunga

Isa.Autor

BRAZIL ARGJENTINË FORMACIONET ZYRTARE/ Të dyja skuadrat me formacion sulmues

Isa.Autor

Leave a Comment