Formula 1 Sport Të tjera

FORMULA 1/ Binotto: Vitin tjetër jemi të detyruar të fitojmë në pistë

“Mercedes dhe Red Bull e kanë zhvilluar më shumë se ne makinën e tyre gjatë këtij viti, por Ferrari ka si objektiv vitin 2022. Sezonin e ardhshëm të Formula 1 duhet të rikthehemi me çdo kusht te fitorja”. Është ky objektivi i drejtorit sportiv të Ferrarit, Mattia Binotto, që karikon pilotët dhe skuadrën në prag të vitit të ri.

“Duhet të jemi të përgatitur për t’u përballur me dy ekipe të forta, që janë mësuar të fitojnë. Nuk them se duhet t’i mundim me çdo kusht sezonin e ri, por duhet të jemi aty duke luftuar me to për “pole” dhe për fitoren. Duhet të bëjmë një tjetër hap përpara, ashtu sikurse bëmë këtë sezon”, shtoi Binotto.

Për sa i përket makinës së re “kokëkuqes”, Binotto shprehet: “Kemi vendosur ta projektojmë me një ide ndryshe, do të jetë një inovacion si në motor ashtu dhe në aerodinamikë. Nuk u ndalëm në idetë tradicionale, duke provuar çdo koncept, me shpresën që të jemi të shpejtë dhe kompetitivë”.

Related posts

KORONAVIRUSI/ Gjesti i bukur i skuadrës së “Fenomenit” me tamponët: Dikush ka më shumë nevojë…

Delo.autor

“SHAQIRI SHKARKON MOURINHON”/ Njeriu që i dha goditjen e fundit Jose Mourinhos

Isa.Autor

PËSOI DËMTIMIN ME PORTUGALINË/ Dalin rezultatet e testeve mjekësore të CR7, ja ekipi që gëzohet

Delo.autor

Leave a Comment