Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

“LEGJEONARËT”/ Reja e injoroi, talenti i Kombëtares shqiptare zyrtarizon kalimin te Kosova

Emir Sahiti ka vendosur që t’i bashkohet kombëtares së Kosovës. Futbollisti zhvilloi një takim me presidentin Agim Agemi ku firmosi dokumentin nëpërmjet të cilit do të luajnë me fanellën e dardanëve.

Sulmuesi ka luajtur në të kaluarën dhe për shpresat e Shqipërisë, por tani do të luajë me kombëtaren e parë të Kosovës. Sahiti kishte dy vjet që priste ftesë nga kuqezinjtë, por që nuk erdhi kurrë.

23 vjeçari aktivizohet me Hajdukun e Splitit, ku këtë sezon ka luajtur 18 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola dhe po aq asiste.

Related posts

MERRET VENDIMI/ Disiplina i vendos ultimatum Skënderbeut dhe Flamurtarit për borxhet, dënime në masë te inferiorët

Delo.autor

RRËFIMI DRITHËRUES/ Gruaja shtatzënë e Ruganit: Covid-19? Bota u shemb mbi ne… (FOTO)

Delo.autor

Letra e sinqertë e ‘La Gazzetta’ për Buffon: Gigi, kërkoni falje…

Sadik.Autor

Leave a Comment