Futboll Premier League Sport

“MË ZEMËROI”/ Cassano zbulon sherrin me Ronaldon: I thashë sillu si Messi…

Antonio Cassano, në një nga daljet e tij “live” në Twitch, bashkë me Christian Vierin, ka zbuluar një prapaskenë të sezonit të kaluar, me protagonist CR7:

“Cristiano Ronaldo më shkroi ca mesazhe, nëpërmjet të cilëve më kërkonte të tregoja më shumë respekt për të, për gjithçka që kishte fituar, për golat që kishte shënuar.

Unë nuk kam frikë nga e vërteta, jam gati të përballem me të gjithë botën. Më zemëroi. Po cili ishte problemi?

Ish-futbollisti italian, më pas shpjegon:

“Fola me Buffonin dhe më tha se i kishte dhënë numrin tim zyrtarit të shtypit të Juves, që më pas e kishte kaluar tek Ronaldo, i cili më mori për të më thënë se ai kishte shënuar 750 gola kurse unë 150.

I dashur Ronaldo, ke gjithçka, jeto i qetë! Në vend që të më dërgosh mesazhe, bëj si Messi, që s’do t’ia dijë për askënd. Buffon qeshte, e dinte edhe Chellini”, tha Cassano.

Related posts

FORMULA 1/ Binotto: 2022-shi do të jetë “viti zero”, presim surpriza

Delo.autor

CROTONE-INTER/ “Zikaltërit” kërkojnë me çdo kusht fitoren në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

EMIGRANT I RI KËRKON GOLIN E JETËS/ Lojtari i “Fenomenit” sfidon “Pleshtin”: Është “ZOTI” i futbollit, por shënova në…

Delo.autor

Leave a Comment