Futboll Seria A Sport

NUK I NDAHET ZEMRA NGA ROMA/ Futbollisti i Interit ishte tifozi special i “verdhekuqve” ndaj Atalantës

Ish-kapiteni i Romës Edin Xheko, sot sulmues tek skuadra e Interit është vënë re në stadiumin e Bergamos duke parë ndeshjen Atalanta–Roma dhe duke përkrahur këtë të fundit në rrugën drejt fitores.

Sulmuesi boshnjak me sa duket nuk e ka të lehte ndarjen nga Roma dhe vazhdon ta ndjekë me kujdes skuadrën ku luajti për shumë vite. Kujtojmë këtu se Xheko u bë pjesë e Romës në vitin 2015 dhe ka luajtur për kryeqytetasit plot pesë sezone në të cilat ka qenë një lojatr vendimtar për Romën dhe me një numër të madh golash të shënuar.

Me sa duket, Xheko e ka patur këmbën e mbarë, pasi Roma fitoi ndaj Atalantës dhe bëri një hap të rëndësishëm drejt sigurimit të një vendi në Europë në edicionin e ardhshëm.

Related posts

TENTOI ME ÇDO KUSHT TË PREKTE KUPËN E BOTËS/ Merren masat e para ndaj Nusretit

F.autor

NATË TMERRI PËR LOJTARIN E ARGJENTINËS/ I lidhën rrip pantallonash në fyt dhe e kërcënuan me kaçavidë

Delo.autor

“TOKIO 2020″/ Tenistët: Po vdesim në fushë! Organizatorët shtyjnë oraret e ndeshjeve

Delo.autor

Leave a Comment