Futboll Kategoria Superiore Sport

PARTIZANI-DINAMO/ Zjedhjet e Dajës dhe Shkëmbit në duelin për të dalë nga kriza (FORMACIONET ZYRTARE)

Derbi i kryeqytetit mes Dinamos dhe Partizanit do të jetë shumë më i rëndësishëm, për faktin se përballë vihen dy skuadra të cilat janë në krizë.

Mungesa e rezultateve e të dy skuadrave kryeqytetase lë pak vend për gabime, për të mos dalë jashtë objektivave sezonalë. Partizani ka një avantazh prej 2 pikësh ndaj Dinamos në renditje dhe të dy skuadrat tani shohin edhe pas tyre se mund tu afrohen rrezikshëm përsëri skuadrat që luajnë për mbijetesën

FORMACIONET ZYRTARE

Partizani: Teqja, A. Marku, Belica, Sembene, Musta, Kaçe, H. Marku, Rrapaj, Cara, Mala, Zhunior.

Trajner: Ilir Daja

Dinamo: Bakaj, Maliqi, Sofranac, Imami, Samake, Sidibe, Demiri, Skuka, Ibraimi, Mihana, Çinedu.

Trajner: Bledi Shkëmbi.

Related posts

“TIRANA E KA FITOREN NË XHEP”/ Shikoni si “Macja e zezë” i pret rrugën PARTIZANIT (VIDEO)

Isa.Autor

AGUERRO JASHTË DERI NË NËNTOR/ Manaj “fërkon duart”, më shumë shanse te Barça

Delo.autor

FISHEKZJARRE, TORTË E FESTË/ Kombëtarja i bën surprizë trajnerit Reja për ditëlindjen (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment