Futboll Kategoria Superiore Sport

SFIDA NDAJ KUKËSIT/ Premtimi i Okebugu-t: Kastrioti e ka lënë pas të keqen dhe të rikthehet tek…

Kastrioti ka vijuar të stërvitet normalisht për ndeshjen e radhës ndaj Kukësit. Në prag të kësaj ndeshjeje, mesfushori nigerian i krutanëve, Henry Okebugu, foli shkurtimisht për “Panorama Sport” mbi gjendjen dhe sfidën e radhës, teksa u shpreh:

“Jam ende shumë i mërzitur për ndeshjen e fundit. Kastrioti zhvilloi një lojë dinjitoze dhe e meritonte që të mos dilte pa pikë, por ky është futbolli, ndëshkohesh edhe atëherë kur luan mirë. Megjithatë, shpresojmë që ndeshja që kaloi të jetë e fundit që ne nuk marrim pikë pasi është mëkat të krijosh aq shumë raste dhe volum dhe në fund të dalësh i mposhtur.

Shpresojmë që ta kemi lënë pas të keqën dhe duke filluar nga ndeshja e së shtunës, të rikthehemi te rezultatet pozitive. Normalisht rezultatet do të vijnë pasi skuadra po shfaqet mirë, ndaj besoj dhe shpresoj që të kemi vazhdimësi, duke filluar që nga sfida e radhës. Kukësi është një kundërshtar mjaft i vështirë, por nëse ne japim më të mirën, jam i bindur që do të arrijmë të marrim pikë”. Mbetet për të parë se cili do të reagimi i Kastriotit në fushë ndaj verilindorëve.

Related posts

Eleminimi nga Belgjika/ Televizioni gjerman tallet keq me Brazilin (FOTO)

Isa.Autor

PEZULLIMI I SUPER LEAGUE/ Ja arsyeja përse UEFA vendosi të mos dënojë asnjë klub…

Delo.autor

NGRIHET PADI KUNDËR PILOTIT ANGLEZ/ Çështja e vdekjes së Emiliano Salas shkon në gjykatë

Delo.autor

Leave a Comment