Futboll Sport

I PAKËNAQURI KONTE/ Trajneri italian mund të largohet nga Totenhemi në verë

Antonio Konte ka ndryshuar situatën në klubin e Totenhemit pasi mori drejtimin e “Spërsave”.

Por shumë prej lojtarëve të tij janë të shqetësuar se tekniku italian mund të kërkojë të largohet në fund të sezonit nëse nuk i plotësojnë kërkesat e tij në merkato.

Ai ka folur me drejtorin sportiv Paratiçi dhe administratorin Levi për merkaton e këtij muaji ku kërkon një mbrojtës të djathtë dhe një sulmues.

Por nëse klubi do të dështojë që t’ia plotësojë kërkesat, nuk është çudi që ai të mos jetë në stol sezonin e ardhshëm.

Konte firmosi një kontratë 18-mujore për të zëvendësuar Nuno Espirito Santosin.

Mançester Junajtid është një nga klubet e interesuara për ta afruar në verë

Related posts

U SHPALL LOJTARI I NDESHJES NË FINALEN CHAMPIONS/ Deschamps: Ja pse Kante nuk mund ta fitojë “Topin e Artë”

Delo.autor

“SUPER LEAGUE KA VDEKUR”/ Legjenda Figo: Kritikat ndaj Ronaldos janë marrëzi, është më i miri

Delo.autor

E BUJSHME NGA SPANJA/ PSG e gatshme të rrezikojë: Mbappe, falas tek Real Madrid

Delo.autor

Leave a Comment