Futboll Seria A Sport

“KY ËSHTË MISIONI I KLUBIT TONË”/ Maldini u ngrin buzëqeshjen tifozëve: Mos pritni të bëjmë si Milani i Berlusconit

Tifozët e Milanit ëndërrojnë që klubi kuqezi të bëjë sforcon e fundit dhe të përmirësojë përbërjen me emra shumë cilësorë, në mënyrë që të kthehet përsëri në majën e kampionatit italian. Por Paolo Maldini ka paralajmëruar se mbështetësit nuk duhej të entuziazmoheshin më shumë se sa duhet.

“Nuk duhet të mendojmë Milanin e Berluskonit gjatë merkatos. Ai merrte më të mirët në botë, tani mos pritni goditje prej shumë milionësh. Mundohemi që të jemi të vetëpërballueshëm, ky është misioni i klubit tonë.

Botman? Është një lojtar shumë i mirë, është në pronësi të Lilës deri në vitin 2024. Nuk është i vetmi i aftë, ka edhe të tjerë. Por kemi nevojë, nëse do të marrim një në huazim për gjashtë muaj apo një zgjidhje përfundimtare, gjithçka do të jetë në lidhje me llojin e lojtarit”, tha Maldini.

Related posts

DËSHIRON NJË TJETËR STADIUM MODERN/ Erion Veliaj konfirmon: Më mirë një “Selman Stërmasi” me kullë sesa…

Delo.autor

HUMBJA NË MIQËSOREN NDAJ BYLIS/ Trajneri Daja: Nuk prisja më shumë se kaq, sepse…

Delo.autor

Real Madrid mirëpret ofertën €50mln për të larguar Benzema

Q.Autor

Leave a Comment