Futboll Seria A Sport

“KY ËSHTË MISIONI I KLUBIT TONË”/ Maldini u ngrin buzëqeshjen tifozëve: Mos pritni të bëjmë si Milani i Berlusconit

Tifozët e Milanit ëndërrojnë që klubi kuqezi të bëjë sforcon e fundit dhe të përmirësojë përbërjen me emra shumë cilësorë, në mënyrë që të kthehet përsëri në majën e kampionatit italian. Por Paolo Maldini ka paralajmëruar se mbështetësit nuk duhej të entuziazmoheshin më shumë se sa duhet.

“Nuk duhet të mendojmë Milanin e Berluskonit gjatë merkatos. Ai merrte më të mirët në botë, tani mos pritni goditje prej shumë milionësh. Mundohemi që të jemi të vetëpërballueshëm, ky është misioni i klubit tonë.

Botman? Është një lojtar shumë i mirë, është në pronësi të Lilës deri në vitin 2024. Nuk është i vetmi i aftë, ka edhe të tjerë. Por kemi nevojë, nëse do të marrim një në huazim për gjashtë muaj apo një zgjidhje përfundimtare, gjithçka do të jetë në lidhje me llojin e lojtarit”, tha Maldini.

Related posts

DERBI I MANCHESTERIT/ Mourinho i shqetësuar, POGBA mungon në stërvitje

Isa.Autor

Hysaj në top-100 më të shtrenjtë në botë! Kryeson Kane ndërsa CR7 i 24-ti

Sadik.Autor

HUMBJE BEFASUESE/ Juventus mposhtet nga Atalanta në frymën e fundit dhe rrezikon zonën Champions

Delo.autor

Leave a Comment