Futboll La Liga Sport

NUK HEQ DORË NGA MORATA/ Xavi: ja çfarë i ka kërkuar sulmuesit të Juventus-it

Barcelona dhe Xavi nuk heqin dorë nga Morata.

Sipas AS, katalanasit po vazhdojnë punën për të marrë sulmuesin e Juventus-it që në janar.

Madje duket se Xavi Hernandez ka zhvilluar një bisedë telefonike me futbollistin ditën e martë.

Trajneri i Barçës mësohet t’i ketë konfirmuar lojtarit interesin dhe përkushtimin e klubit spanjoll për të mbajtur hapat negociatat, duke i kërkuar edhe pak durim.

Kjo sepse balugranat po bëjnë gjithçka për të lehtësuar shpenzimet për rrogat duke shitur ndonjë lojtar për të krijuar hapësirë për Alvaro-n.

Në camp Nou e dinë se nuk do të jetë e lehtë të merret Morata, por kanë ndërmend ta provojnë deri në fund. Lojtari, nga ana e tij, është gati të transferohet te Barcelona dhe për Xavi-n është një prioritet absolut.

Related posts

“MË JEP 15 MIJË EURO DHE…”/ Mesazhi në “Instagram” ndaj futbollistit që u akuzua për përdhunim

Delo.autor

FRIKA NGA LARGIMET/ Ja projekti i Barcelonës me rinovime kontratash dhe klauzolat e KRIPURA

Isa.Autor

Do të dorëzojë Kupën e Italisë, Pirlo: Juve-Milan? Nuk zgjedh dot…

Sadik.Autor

Leave a Comment