Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Milan-Roma. Rezultati 3-1

Milani përballet me Romën në një ndeshje direkte për titullin kampion. Kuqezinjtë nuk duan të humbasin terren me kreun, por përpara ka një pengesë të vështirë.

Roma nga ana tjetër është në një formë të mirë në Seria A dhe është afruar me skuadrat e kreut. Kjo ndeshje pritet të jetë shumë emocionuese, me dy skuadra të cilat gjithmonë kanë dhuruar spektakël mes njëra tjetrës.

Për shkak të COVID-it tek Milani mungojnë mbrojtësit Romanjoli, Tomori dhe Kalabria

 

Mbyllet ndeshja

LIVE MILAN-ROMA 3-1

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 40/ Roma ngushton shifrat me golin e shënuar nga Tammy Abraham.

MINUTA 17/ Milan dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Junior Messias.

MINUTA 8/ Milan kalon në avantazh me golin e shënuar nga Olivier Giroud.

Related posts

MANCHESTER CITY “LUFTON” PËR TITULL/ Mesfushori Gundogan: Nëse një ditë do ta fitonim këtë trofe, atëherë klubi…

Delo.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Ilir Daja trajneri i ri i Partizanit, ja kur do të prezantohet

Delo.autor

ZYRTARE/ E konfirmon klubi, Egnatia rinovon me një tjetër titullar në Kategorinë Superiore. Ja emri…

Delo.autor

Leave a Comment