Futboll Kategoria Superiore Sport

MERKATOJA E JANARIT/ Nga Tirana tek Dinamo, ja të gjitha lëvizjet e kryera në Superiore…

Merkato e janarit ka nisur dhe skuadrat e Kategorisë Superiore kanë filluar lëvizjet.

Ekipet e Superiores po mundohen që në harkun e 31 ditëve të përmirësojnë kontingjentin e tyre me elementët që i mungojnë për të luftuar edhe synuar ato objektiva sezonalë që kanë.

“Panorama Sport” ka zbuluar tabelën e plotë të të gjitha lëvizjeve të merkatos së janarit deri tani:

MERKATO E DIMRIT –

TEUTA

Afrime: Rubin Hebaj, Reild Kurti, Florent Avdyli, Harrallamb Qaqi;

Largime: Sherif Kallaku, Bobi Celeski, Adolf Selmani, Pepi Gjorgiev, Igli Moqi, Santiago Selmani, Laurenc Xheka, Silvio Zogaj, Kevin Koubemba;

VLLAZNIA

Afrime: Mikael Panos;

Largime: Uellington Gustavo, Kaina Nunjes, Arlind Kalaja, Albin Sadrijaj;

PARTIZANI

Afrime: Sherif Kallaku, Xhuliano Skuka, Eneo Bitri, Andi Hadroj, Fernando Augusto (Fernandinjo), Milan Mirosavljev?;

Largime: Andrija Filipoviç, Emiljano Musta, Lukas Kardozo, Filip Gligorov, Ergys Kaçe, Dajan Shehi;

LAÇI

Afrime: Adeleke Akiniemi, Hajdin Salihu, Sebastian Spahiu;

Largime: Ilirid Ademi, Arbër Deliu, Arbër Bytyqi, Fatmir Prengaj, Henri Sulovari;

TIRANA

Afrime: Dejvid De Silva;

Largime: Riçard Danso, Isak Giamfi;

KUKËSI

Afrime: Emiljano Musta, Vasil Shkurtaj, Filip Gligorov, Jorgo Pëllumbi?;

Largime: Donald Rapo, Albin Gashi, Xhoi Hajdëraj;

SKËNDERBEU

Afrime: Erlis Frashëri, Ramin Alii, Georgios Antoniadis, Dajan Shehi;

Largime: Bruno Riter, Ngisah Bismark, Zhozef Asante, Denis Dovuna;

KASTRIOTI

Afrime: Adolf Selmani, Santiago Selmani, Kaina Nunjes, Jusuf Zetuna, Xhoi Hajdëraj, Silvio Zogaj;

Largime: Damir Grgiç, Endri Reçi, Marin Mudrazija, Ruben Silva, Arlis Shala, Donald Mëllugja;

DINAMO

Afrime: Sabien Lilaj, Arturo Rexhinaldo, Olivier Kingue, Denison Silva;

Largime: Enis Gavazaj, Marin Abazaj, Kevi Berberi, Rei Nuriu, Xhuliano Skuka, Mario Gjata?;

EGNATIA

Afrime: Klevis Hasanbelli, Ildian Shyti, Ilirid Ademi, Skerdilajd Levendi, Giovani Porifirio, Dzon Delarge;

Largime: Urosh Duriç, Arsenio Valport, Kris Gadi, Glejdis Ndraxhi, Mario Teqja, Arbër Çyrbja, Remi Djuardin, Timis Bardis;

Related posts

“SASSUOLO ËSHTË NJË SKUADËR ME SHUMË KARAKTERISTIKA”/ Pioli: Më vjen shumë keq për Ibrahimovic, pasi…

Delo.autor

PËRBALLJA PARTIZANI-SHERIFF TIRASPOL/ “Demat e Kuq” zyrtarizojnë orarin dhe stadiumin

Delo.autor

MERKATO E VERËS/ PSG i ofron Igli Tares 30 milionë euro për yllin e ekipit të Lazios. ja vendimi i Sarrit…

Delo.autor

Leave a Comment