Futboll Seria A Sport

MERKATOJA E JANARIT/ Toronto nuk ka “të ngopur” me Napolin, pas Insignes kërkohet dhe…

Sulmuesi belg i Napolit, Dris Mertens, është vënë nën radarët e Torontos. Pas zyrtarizimit të Lorenco Insinjes, klubi kanadez kërkon të afrojë dhe 34-vjeçarin.

Gjithsesi për të arritur te belgu, Toronto do ta ketë shumë më të vështirë se me Insinjen. Mertens gjithmonë e ka shprehur pëlqimin për Napolin.

Sipas “Correre dello Sport”, belgu ka shprehur dëshirën për të rinovuar, por nuk është e lehtë. Parim kryesor për Napolin është të sigurojnë një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Rinovimi me Mertens do t’i kushtojë belgut një përgjysmim të pagës aktuale. Por gjithçka do të vendoset vetëm në fundin e sezonit.

Related posts

Play Off, gjysmëfinalet e para përfundojnë në barazim në kampionatin Italian

Sadik.Autor

NATIONS LEAGUE/ Pikante nga Portugali-Holandë, ja sa vrapuan lojtarët në finale (FOTO)

Delo.autor

E ARDHMJA E ICARDIT LAEG INTERIT/ Yllin argjentinas kërkon ta “rrëmbejë” klubi gjigant…

Delo.autor

Leave a Comment