NUK NDALET ME FITORET/ Manchester City mposht Chelsea-n dhe arratiset në vendin e parë

Mançester Siti arriti një fitore shumë të rëndësishme në luftën për kampionat duke mundur Çelsin e vendit të dytë me rezultatin minimal 1-0.

Kevin De Bryjne i siguroi fitoren “sitizens” me një super gol të realizuar në minutën e 70’.  Tani Mançester Siti shkëputet me 13 pikë nga Çelsi duke u arratisur në krye të Premier Ligës.

Kjo ishte humbja e 9 e Çesit nga 13 sfidat e luajtura në “Etihad”. Skuadra e Tuhel nuk po kalon një moment të mirë në kampionat dhe kjo duket sfidat e fundit. Tani Guardiola është akoma dhe më pranë fitimit të titullit të katërt për të në Premier Ligë