Futboll Premier League Sport

SKANDALI/ Dyshimet për trukimin e një kartoni të verdhë, në qendër të hetimeve është…Xhaka

Mesfushori i Arsenal, Granit Xhaka është vënë në qendër të hetimeve nga FA, për trukimin e një kartoni të verdhë nga ana e kompanive të basteve.

Në fitoren 4-1 të Arsenal kundër Lids në datën 18 dhjetor, Xhaka u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 88 për vonesë loje, nga gjyqtari Andre Mariner.

Një video e shpërndarë në internet tregon se si mesfushorit me origjinë shqiptare i kërkohet nga Mikel Arteta dhe arbitri për të ekzekutuar goditjen e lirë.

“Ky bast u shënua për të gjithë bookmakers-at, sepse ishte shumë i madh dhe u pagua shumë. Hetimi po shikon bastin dhe jo sjelljen e Xhakës. Nuk është e pazakontë që ai të dënohet me karton gjithsesi” u shpreh një burim bastesh

Related posts

SPEKTAKOLARE/ RONALDO takohet për herë të parë me tifozët e JUVENTUSIT… (VIDEO)

Isa.Autor

NUK BËN PJESË TEK LISTA/ Goditje e rëndë për Holandën, COVID-19 lë jashtë Europianit titullarin…

Delo.autor

KA PASUR NJË KARRIERË SHUMË TË SUKSESSHME/ Ibrahimovic “çmend” Amerikën: Kam fituar tituj më shumë se…

Delo.autor

Leave a Comment