Futboll Seria A Sport

SUPERKUPA E ITALISË/ Bëri sherr me zyrtarin e Interit, merret vendimi për Leonardo Bonuccin

Leonardo Bonuçi ishte protagonist në Superkupën e Italisë mes Interit dhe Juventusit. Italiani u konfliktua me një zyrtar të Interit për shkak se nuk duroi kur ky i fundit festonte pranë tij.

Gjykata Sportive ka marrë një vendim lidhur me këtë çështje. Gjykatësi Mastrandrea e ka gjobitur mbrojtësin me 10 mijë euro, ndërsa skuadrën e Interit me pesë mijë. 34 vjeçari ja hodhi paq në këtë rast, pasi dënimi për të mund të ishte shumë i rëndë.

Related posts

E MAHNITSHME/ Kjo mund të jetë shtëpia e ardhshme e RONALDOS në Torino

Isa.Autor

VIDEO/ Penallti për Hullin, fantastike ajo që bën Caballeros

Q.Autor

Gattuso: Te Milan më duhet, një sulmues krahu

Sadik.Autor

Leave a Comment