Futboll Kategoria Superiore Sport

VJEN “OK” PËR PARTIZANIN/ Afrimi i bujshëm i merkatos i gatshëm për ndeshjen ndaj Kastriotit

Sherif Kallaku nga dje është zyrtarisht pjesë e Partizanit.

Megjithëse, Partizani e ka njoftuar prej kohësh afrimin e tij, federimi dhe dokumentacioni që e bënin mesfushorin pjesë të Partizanit nuk ishte plotësuar për shkak se në Kroaci merkatoja hapej më datë 18.

Pas kërkesës së bërë nga klubi i kuq, Federata Kroate ka dhënë ditën e djeshme lejekalimin për Kallakun, i cili mund të luajë tashmë ndaj Kastriotit.

Related posts

“KËNAQËSI TË LUASH PËR AIK-STOCKHOLM”/ Mesfushori Asani: Ja pse zgjodha numrin 21 (FOTO)

Delo.autor

TENTOI ME ÇDO KUSHT TË PREKTE KUPËN E BOTËS/ Merren masat e para ndaj Nusretit

F.autor

Igli Tare “peshkon” te Bayern Munich, gati të sjellë në skuadër fituesin e tripletës

Sadik.Autor

Leave a Comment