Futboll Sport

ZBULON NJË PRAPASKENË/ Scaloni: Ka vuajtur shumë nga koronavirusi, ndaj nuk e thirra Messin

Lionel Scaloni shpjegoi arsyet që çuan në mos thirrjen e Lionel Messit për dy ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës kundër Kilit dhe Kolumbisë: “Ne do të donim që ai të ishte këtu. Unë pata një bisedë me të dhe Leo më tha se ka vuajtur shumë prej COVID.

Ai kishte shumicën e simptomave. Është e rëndësishme që ai të rikuperohet fizikisht, preferova më mirë të mos rrezikoja. Messi nuk ka luajtur prej disa kohësh dhe mendoj se vendimi ishte i duhuri”.

Në mungesë të yllit argjentinas, Scaloni saktësoi se shiritin e kapitenit do ta mbajë Angel di Maria.

Related posts

KUJTON FESTËN E TITULLIT ME DORTMUND NË 2011/ Klopp zbulon: U zgjova në një kamion…

Delo.autor

“EFEKTI MOURINHO/ Zgjat kontratën me Tottenham mbrojtësin belg…

Delo.autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Juventus mposht Malmon dhe merr fitoren e parë të sezonit

Delo.autor

Leave a Comment