Formula 1 Sport Të tjera

PUBLIKOHET LISTA/ Nga shifra marramendëse në “qindarka”, ja sa paguhen 20 pilotët e “Formula 1″…

Sezoni 2022 i Formula 1 është në prag, por sa paguhen 20 pilotët që do të zbresin në pistë këtë sezon? Në krye të listës është 7 herë kampioni i botës, Lewis Hamilton, që paguhet 40 herë më shumë se ai që ndodhet në vendin e 20-të, japonezi Yuki Tsunoda.

Pagat e pilotëvë (2022)

1-Lewis Hamilton, 40 mln $

2-Max Verstappen, 25 mln $

3-Fernando Alonso, 20 mln $

4-Daniel Ricciardo, 15 mln $

5-Sebastian Vettel, 15 mln $

6-Charles Leclerc, 12 mln $

7-Carlos Sainz, 10 mln $

8-Lance Stroll, 10 mln $

9-Valtteri Bottas, 10 mln $

10-Sergio Perez, 8 mln $

11-George Russell, 5 mln $

12-Lando Norris, 5 mln $

13-Esteban Ocon, 5 mln $

14-Pierre Gasly, 5 mln $

15-Alexander Albon, 2 mln $

16-Mick Schumacher, 1 mln $

17-Guansyou Zhou, 1 mln $

18-Nikita Mazepin, 1 mln $

19-Nicholas Latifi, 1 mln $

20, Yuki Tsunoda, 750 mijë $

Related posts

18 vjeçari realizoi ëndrrën, debutoi në futbollin profesionist pa njërin krahë (FOTO)

Sadik.Autor

FRIKA E DËMTIMEVE/ Sarri u jep besim të rinjve të Juventus. Mes tyre dhe futbollisti shqiptar…

Delo.autor

TRAVERSA I NDALI SUPER GOLIN NDAJ BYLIS/ Mesfushori Marku: Ishte diçka shumë e bukur për mua, por… (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment