Futboll Sport

ZYRTARE/ Aventurë e re për ish-sulmuesin e Kukësit, 24-vjeçari arrin akordin me klubin…

Godberg Kuper është lojtari i ri i skuadrës së Makedonijas në Superligën e Maqedonisë së Veriut.

Ish-sulmuesi i Kukësit ka firmosur një kontratë të re nga ku do të vijojë karrierën e tij futbollistike në shtetin ballkanas.

Këtë lajm e ka bërë publike klubi i Makedonija në profilin e saj zyrtar në rrjetin social në “Instagram” duke i uruar mirëseardhjen sulmuesit.

24-vjeçari pasi e mbylli me skuadrën verilindore u transferua në Serinë D italiane nga ku u aktivizua vetëm një sfidë me Lavelon.

Më parë Kuper ka mbajtur veshur edhe fanellat e Shafhauzen, Arukës, Vianenses, Espinjos, Koindeksas, Aurora Seriates dhe Verdelos.

Related posts

CHAMPIONS/ Hyri në stadium duke përdorur “google”, fiton penallti ndaj Interit (VIDEO)

Delo.autor

AKUZON KAMPIONËT E EUROPËS/ Kushëriri i Gerrard sulmon Liverpool: Po më shkatërrojnë…

Delo.autor

ZYRTARE/ Sistemi “VAR” do të përdoret edhe në Ligën e Kampionëve dhe disa…

Isa.Autor

Leave a Comment