Futboll Premier League Sport

“E KA BINDUR CHELSEA-N”/ Ish-legjenda e “bluve” flet me bindje për Brojën: Do të rikthehet

Ish-trajneri i Brojës në akademinë e Çelsit, Xho Kol, është i sigurt se Broja e ka fituar vendin në skuadrën e Tuhelit sezonin e ardhshëm.

“Harvi Vejl është një talent i madh, Armando Broja është një lojtar fantastik. I kam stërvitur që të dy dhe janë të shkëlqyer”, tha legjenda e bluve.

“Isha i sigurt që do të ishte një lojtar i rëndësishëm, por ai ishte fantastik. Kur huazohesh, ajo që do të bësh është të luash dhe t’i krijosh pikëpyetje klubit tënd. Mendoj se Çelsi është duke menduar se ai mund të jetë një pjesëtar i dobishëm i ekipit sezonin e ardhshëm. Çelsi ka huazuar lojtarë këto 10-15 vitet e fundit. Disa kanë bërë Brojën, disa jo dhe janë larguar. Kjo është sfida për lojtarët e rinj. Duhet vlerësuar mentaliteti i Brojës. Është një lojtar klasi”.

Related posts

RIKTHEHET OPTIMIZMI TEK MAN UNITED/ Juan Mata: Koha për të buzëqeshur sërish, me Solskjaer është…

Delo.autor

SERIE A NË RREZIK NGA KORONAVIRUSI/ Ministri italian: Liga duhet të ndërprese kampionatin!

Delo.autor

ELCHE-BARCELONA/ De Jong “hap dhuratën” e mbrojtësit dhe zhbllokohet sfida për “Katalanasit” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment