Futboll Premier League Sport

“SA MË SHIJOI KJO”/ Broja ngre peshë tifozët me postimin e tij në rrjetet sociale (FOTO)

Armando Broja vazhdon të shkëlqejë në Premier Ligë. Sulmuesi shqiptar ishte protagonist në fitoren që Sauthemptoni i tij arriti ndaj Totenhemit me shifrat 2-3. Ai shënoi golin e parë të sfidës dhe hapi rrugën drejt fitores.

Një performancë e nivelit të lartë dhe tregon se djaloshi po konfirmohet në një prej kampionateve më të forta në botë. Këtë moment ai e ka ndarë me fansat me faqen e tij në Instagram.

“Sa më shijoi kjo! Çfarë fitoreje dhe performance nga të gjithë çunat sonte. Një falënderim special për të gjithë tifozët për mbështetjen fantastike.”

Deri më tani Broja ka shënuar 6 gola në kampionat dhe asnjë lojtar U-21 nuk ka shënuar kaq shumë sa shqiptari në Premier Ligë.

Related posts

EPOKA E DYTË E ZIDANE/ Real Madrid po kalon një periudhë katastrofë, ja statistikat e tmerrshme

Delo.autor

Tmerrohen lojtarët, marrin mesazh se Koreja Veriore do t’i godasë me raketë balistike teksa po luanin

Q.Autor

DERBI I EUROPËS/ MILANI sfidon REALIN: Leonardo dhe Kaka “zbresin në fushë”

Isa.Autor

Leave a Comment