Futboll Sport

SKANDAL/ “Shpërthen” dhuna në Kategorinë e Parë, lojtarët përplasen me tifozët. Goditet edhe anësori (VIDEO)

Rikthehet dhuna në futbollin shqiptar. Një gol në sekondat e fundit në ndeshjen Maliqi-Vora, ndikoi që situata të dilte nga kontrolli në aneksin e stadiumit “Skënderbeu”.

Maliqi gjeti shënoi golin e fitores në minutën e 90+7-të me anë të Isufit, teksa në këtë moment, futbollistët miq u tradhtuan nga nervat, duke iu turrur gjyqtarit anësor Rexhep Muzhiqi, duke e shtyrë dhe goditur, me pretendimin se goli ishte në pozicion të parregullt.

Të tërbuar nga kjo situatë, futbollistët e Vorës, u konfrontuan edhe me 4 tifozë të Maliqit, ndërkohë që situata doli nga kontrolli. U desh ndërhyrja e forcave të sigurisë dhe policisë së shtetit, që situata të merrej nën kontroll, teksa përplasja zgjati gati 5 minuta.

Disa prej futbollistëve të Vorës ndodheshin jashtë rrethimit të brendshëm të aneksit, duke shkëmbyer grushta dhe shkelma me 4 tifozët e Maliqit. Pjesa tjetër e vorakëve, tentuan të kapërcenin hekurat, duke krijuar një situatë tepër të shëmtuar që nuk i kanë hije ndeshjeve të futbollit.

Pas afro 5 minutash, situata u mor nën kontroll nga policia, ndërkohë që miqtë nga Vora, u ngujuan për minuta të tëra në aneksin e stadiumit “Skënderbeu”, ku lëvizën lirisht në momentin që e gjithë zona u boshatis.

Related posts

SHKAKTOI PENALLTINË NË DERIN E MILANOS/ Castillejo: Unë fus këmbën sepse jam…

Delo.autor

BOTËRORI 2022/ Sfidën do ta gjykojë një jurist, ja 4-shja që do të vendosë drejtësi në Shqipëri-Andorra

Delo.autor

SHTANGET “CAMP NOU”/ Sulmuesi i Alaves mposht portierin Ter Stegen me një “PERLË” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment