Futboll Sport

“UKRAINA ËSHTË TOKA IME MËMË”/ “Topi i Artë” i Milanit reagon për luftën me Rusinë (FOTO)

Lufta Ukrainë-Rusi ka ngjalluar panik në botë dhe futbolli nuk mund të ngelej mënjanë. Shumë lojtarë të këtyre shteteve kanë reaguar rreth asaj që po ndodh. I fundit në këtë listë është legjenda Andri Shevçenko.

Ish sulmuesi i Milanit dhe fituesi i Topit të Artë, ka postuar një foto në Instagramin e tij lidhur me këtë çështje.

“Ukraina është toka ime mëmë. Gjithmonë kam qenë krenar për vendin tim. Kemi kaluar shumë kohëra të vështira, por 39 vitet e fundit jemi zhvilluar me punë dhe ndershmëri. Tani është një kohë e vështirë për të gjithë ne, por duhet të bashkohemi. Lavdi Ukrainës!”.

Related posts

PARA NDESHJES ME JUVENTUSIN/ Tifozët e Ajaxit bëjnë gjestin e turpshëm (VIDEO)

Delo.autor

Cesc Fabregas: Do të jetë e vështirë, por do të tentojmë ta ndalim Messin

Q.Autor

SHËNOI GOL NDAJ SOUTHAMPTON/ Salah hyn në historinë e “Të Kuqve”, bëhet lojtari…

Delo.autor

Leave a Comment