Futboll Seria A Sport

“VLAHOVIC NUK MJAFTON”/ Di Canio: Juventus rrezikon të mbetet jashtë Champions-it

Paolo Di Canio, gjatë një interviste të gjatë me “Corriere dello Sport”, foli për sulmin e Juventusit dhe garën e re për titull:

“Sot nuk ka kuptim që Vlahovic, i cili është ekuivalent me Haaland, të veprojë si sulmues i dytë. Së bashku me Morata duan një sistem loje që t’i shfrytëzojë ata. Me mesfushorët që ka Juve, njeriu i duhur është Dybala”.

Më pas, duke folur për Juventusin, sa i përket garës për titull, ish-sulmuesi shtoi: “Gjithçka mund të ndodhë, por Juventusi ka shumë skuadra të forta përballë. Kualifikimi për Ligën e Kampionëve mbetet i rrezikuar”.

Paolo Di Canio ka hartuar një renditje të sulmuesve ​​të Serie A, duke vendosur Lautaro Martinez dhe Dzeko në pozitën e parë: “I vetmi çift i vërtetë sulmues është i Interit.

Me Vlahovic, diçka ndryshon te Juventusi. Rikthehet entuziazmi, ndaj është legjitime të fillojmë një diskutim se kush do të ishte i mirë në krah të qendërsulmuesit të ri serb”.

Related posts

Intervista e plotë e Shaqirit: Dua të fitoj tituj

Sadik.Autor

“SHPËRTHEN” JUVENTUSI ME AKORDET/ Paratici takohet me Mendes për një talent dhe një yll, ja emrat

Delo.autor

BULLGARI-KOSOVË/ Rashica kalon Dardanët në avantazh, ja super goli (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment